OGŁOSZENIA PARAFIALNE

13 stycznia 2019

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO

1. Obchodzone dzisiaj święto Chrztu Pańskiego przypomina nam o własnym chrzcie, poprzez który Pan Bóg ogłosił nas swoimi przybranymi dziećmi i umocnił darem Ducha Świętego. Kończąc okres Bożego Narodzenia, wyruszmy na drogi codziennego życia, dając świadectwo przyjęcia Syna Bożego do naszych serc.

2. W czwartek 17 stycznia rozpoczynają się XXXIV Światowe Dni Młodzieży w Panamie, odbywające się pod hasłem „Oto Ja, służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa twego!”. W duchu łączności z młodzieżą całego świata módlmy się o gotowość przyjęcia słowa Bożego i podjęcia różnych darów powołania przez młode pokolenie uczniów Chrystusa.

3. Odpowiadając na pragnienie samego Chrystusa, który modlił się do Boga Ojca za swoich uczniów, „aby byli jedno”, w najbliższy piątek rozpoczynamy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.

4. Zachęcamy do lektury Przewodnika Katolickiego:

– chrześcijanie na Bliskim Wschodzie potrzebują więcej wsparcia

– Chrzest Pański – dlaczego Jezus potrzebował Jana Chrzciciela

5. W dniu 30 stycznia o godz. 16.00 organizujemy spotkanie dla dziadków w sali Sajnówka. Zapisy w zakrystii. W dniu 9 lutego parafia organizuje zabawę karnawałową. Bardzo prosimy, jeżeli są osoby chętne, aby w tym tygodniu do soboty zgłosiły swój udział u P. Małgorzaty Sajna.