OGŁOSZENIA PARAFIALNE

20 maja 2018

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

1. Zesłanie Ducha Świętego to pamiątka narodzin wspólnoty Kościoła. Apostołowie, umocnieni mocą z wysoka, wyszli z Wieczernika, aby dawać świadectwo o zmartwychwstałym Zbawicielu. Ich misja wciąż trwa i jest kontynuowana w Kościele.

2. Dzisiaj kończy się liturgiczny okres wielkanocny. Przypominamy, że zgodnie z zaleceniami Konferencji Episkopatu Polski czas Komunii św. wielkanocnej jest liczony od Środy Popielcowej do uroczystości Trójcy Przenajświętszej. Zachęcamy tych, którzy z różnych powodów w tym czasie jeszcze nie wypełnili trzeciego przykazania kościelnego, aby skorzystali z zaproszenia i przygotowani przez sakrament pokuty zjednoczyli się z Chrystusem w Eucharystii.

3. Zachęcamy także, aby radosny obchód dzisiejszej uroczystości rozszerzyć na jutro. Dnia 21 maja czcimy Maryję jako Matkę Kościoła. Msze św. o godz. 9.00, 17.00 i 18.00. Biuro parafialne w poniedziałek nieczynne

4. W czwartek przypada obchodzone od 5 lat w Polsce święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

5. W sobotę zapraszamy wszystkich do modlitwy w Dniu Matki. Żyjącym mamom chcemy wypraszać obfitość Bożych łask, a zmarłym radość wieczną.

6. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

7. Zapraszamy na nabożeństwa majowe.

8. Na zakończenie oktawy Bożego Ciała w dniu 7 czerwca przejdziemy w procesji eucharystycznej ulicami naszej parafii. Bardzo serdecznie prosimy o przygotowanie ołtarzy przez mieszkańców poszczególnych ulic.

I ołtarz przy posesji P. Malczewskich ul. Reja

II ołtarz przy posesji P. Jania – ul. Ofiar Katynia

III ołtarz przy posesji p. Przybyłów il. 11 Listopada

IV ołtarz przy posesji p. Sobotów ul. Kausa

9. Bożemu Miłosierdziu polećmy:

Śp. Stanisłwa Gałęzewskiego

Śp. Marię Kowalik

Śp. Michała Begera