OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 2 października 2022
XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 

1. Dziś dwudziesta siódma niedziela zwykła w ciągu roku kościelnego. Liturgia niedzielna wyparła liturgiczne wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów. Niech towarzyszy nam wiara w obecność i pomoc świętych aniołów, których Bóg powołał, aby nas strzegli na drogach naszego życia.

2. Trwa październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Od poniedziałku do piątku jeden dziesiątek różańca dla dzieci o godz. 16.45. Różaniec dla dorosłych i młodzieży codziennie na zakończenie Mszy św. wieczornej. Serdecznie zapraszamy.

3. We wtorek, 4 października, w kalendarzu liturgicznym przypada wspomnienie Świętego Franciszka z Asyżu. To także dzień imienin papieża Franciszka. Niech nasza modlitwa będzie wsparciem dla Ojca Świętego.

4. W środę, 5 października, będziemy wspominać w liturgii Świętą Siostrę Faustynę Kowalską, którą nazywamy Apostołką Bożego Miłosierdzia. Tego dnia w sposób szczególny będziemy modlić się przez jej wstawiennictwo o miłosierdzie Boże dla nas i całego świata. Uroczysta sumę odpustową odprawimy w niedzielę 9 października o godz. 12.30.

5. Czwartek, 6 października, będzie pierwszym czwartkiem miesiąca. Różaniec odmówimy w intencji powołań kapłańskich , zakonnych i misyjnych.

6. W piątek, 7 października, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. To jednocześnie pierwszy piątek miesiąca. Odwiedziny chorych w domach. Od godz. 9.00. Przypominamy o możliwości zgłaszania nowych parafian do odwiedzenia w domu. Od godz. 16.00 okazja do spowiedzi św. / dzieci i młodzież – przygotowanie do bierzmowania/. O godz. 16.45 poświęcenie różańców – dzieci pierwszokomunijne.

7. Przewodnik Katolicki.
– Jak czcić Matkę Bożą
– Franciszek Pieczka – oryginał ze Śląska

8. W środę po różańcu spotkanie dla osób dorosłych, które pragną czytać Słowo Boże w czasie Mszy św.

9. Za tydzień w niedzielę liczenie wiernych uczestniczących w niedzielnej Mszy św.