OGŁOSZENIA PARAFIALNE

10 grudnia 2017

II NIEDZIELA ADWENTU

1. W drugą niedzielę Adwentu usłyszeliśmy wezwanie św. Jana Chrzciciela do przygotowania drogi Panu, który przychodzi. Niech to wezwanie ciągle w nas pobrzmiewa i skłania do przemiany naszego życia.

2. Przypominamy, że adwentowa Msza Święta roratna rozpoczyna się codziennie w dni powszednie od poniedziałku do piątku godz. 18.00. Jeszcze raz zachęcamy, aby na Roraty licznie przychodziły dzieci z zapalonymi lampionami.

3. Tradycyjnie, w drugą niedzielę Adwentu, z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski jest obchodzony Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Możemy włączyć się w to ważne dzieło, składając ofiary do puszek w ramach zbiórki, która jest prowadzona dziś przed kościołami i kaplicami w całej Polsce. Nasza pomoc dotrze do ludzi żyjących w trudnych warunkach za wschodnią granicą naszego kraju, m.in. w Donbasie, na Ukrainie i na Syberii.  

4. W środę, 13 grudnia, w kolejną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce, będziemy modlić się o pokój i pomyślność naszej Ojczyzny.

5. Przed świętami Bożego Narodzenia odwiedziny chorych, starszych parafian w domach. Proszę zgłosić w tym tygodniu w zakrystii lub biurze parafialnym

6. W tym tygodniu biuro parafialne czynne normalnie. Natomiast w ostatnim tygodniu przed świętami w związku ze spowiedziami w parafiach dekanatu biuro będzie nieczynne.

7. W tym roku następuje zmiana godziny Mszy św zwanej pasterką. Pierwsza o godz. 21.00 i druga o 23.00.