OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1 października 2023

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś pierwsza niedziela października. W kościołach i we wspólnotach rodzinnych rozpoczniemy nabożeństwa różańcowe. Przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki, biorąc do rąk różaniec, prośmy Jej Syna o miłosierdzie dla nas i całego świata. Zachęcamy do udziału w codziennej Mszy Świętej i w codziennie celebrowanym w naszym kościele październikowym nabożeństwie, które rozpoczyna się zaraz po zakończonej Mszy św. wieczornej. W tym roku różaniec dla dzieci będzie dwa razy w tygodniu: we wtorek i czwartek o godz. 17.00. W czwartek zapraszamy na różaniec dzieci z klas III, poświęcimy im różańce.

2. Pamiętajmy i przypominajmy innym, że za odmówienie jednej części różańca, czyli pięciu tajemnic w sposób ciągły, można uzyskać odpust zupełny.

3. W poniedziałek, 2 października, wspominamy Świętych Aniołów Stróżów. To liturgiczne wspomnienie ma nam przypominać, że każdy z nas ma swojego Anioła Stróża, którego zadaniem jest bronić nas przed niebezpieczeństwami duszy i ciała.

4. W środę, 4 października, przypada liturgiczne wspomnienie Świętego Franciszka z Asyżu, ojca wielkiej rodziny franciszkańskiej, stygmatyka, którego duchowość wywiera olbrzymi wpływ na życie wierzących i Kościoła po dzień dzisiejszy. To imię nosi również Ojciec Święty Franciszek, zatem świętujemy jego imieniny. Otoczmy go z tej okazji serdeczną modlitwą.

6. W tym tygodniu przypada:
– pierwszy czwartek, różaniec w intencji powołań kapłańskich i zakonnych
– pierwszy piątek, od godz. 9.00 odwiedziny chorych i starszych parafian w domach, o 16.30
okazja do spowiedzi św. zmiana tajemnic różańcowych w czasie różańca po Mszy św.
– pierwsza sobota miesiąca. Msza św. o godz. 8.00 o Niepokalanym Sercu NMP

7. W czwartek, 5 października, w liturgii wspominamy wyjątkową polską Świętą – patronkę naszej parafii Siostrę Faustynę Kowalską ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia. Święty Jan Paweł II zwykł ją nazywać „iskrą Bożego miłosierdzia”, która wyszła z Polski. Przez jej wstawiennictwo prośmy o miłosierdzie Boże dla samych siebie i dla całego świata. Tylu wiernych w różnych wspólnotach Kościoła powszechnego modli się słowami Koronki do miłosierdzia Bożego. My, Polacy, bądźmy przykładem naśladowania duchowości i pobożności Świętej Siostry Faustyny. W niedzielę suma odpustowa o godz. 12.30, którą odprawi i słowo Boże wygłosi ks. infułat Bogdan Czyżewski. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy. Po zakończonej modlitwie Parafialny Zespół Caritas zaprasza wszystkich wiernych uczestniczących we Mszy św. odpustowej na ciastko i kawę, na naszym parkingu.

8. A w sobotę, 7 października, przeżyjemy liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, tym bardziej zapraszam wszystkich parafian na wspólnotową modlitwę różańcową.