OGŁOSZENIA PARAFIALNE
22 maja 2022

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

 

 

1. Jutro, w poniedziałek, początek Dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Przez trzy kolejne dni będziemy prosili o obfite plony, błogosławieństwo Boże i szacunek dla pracujących na roli, a także o to, aby nigdzie na świecie nie brakowało ludziom podstawowych środków do życia.

2. We wtorek, 24 maja, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. Na prośbę papieża Benedykta XVI jest to Dzień modlitw Kościoła powszechnego za Kościół w Chinach. Przez wstawiennictwo Matki Zbawiciela będziemy prosić Boga w intencji chrześcijan w Chinach, aby wzrastali w wierze, nadziei i miłości, a także aby mogli swobodnie wyznawać wiarę w Boga w Trójcy Świętej Jedynego.

3. W czwartek, 26 maja, przypada Dzień Matki. Pamiętajmy tego dnia o naszych mamach. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz.17.30. Będziemy modlić się za wszystkie mamy, żyjącym wypraszać Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Najświętszej, a dla zmarłych łaskę życia wiecznego.

4. W piątek, 27 maja, po Mszy Świętej rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

5. W sobotę, 28 maja, przypada 41. rocznica śmierci Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego (1981 r.). Dziękujmy za przykład jego wierności Bogu, Kościołowi i ojczyźnie.

6. W sobotę o godz. 16.30 Msza św. z okazji I rocznicy Pierwszej Komunii św. Spowiedź dla dzieci i ich rodziców w piątek od godz. 16.00

7. W poniedziałek o godz. 18.15 zebranie rodziców – kandydatów do bierzmowania.

8. W środę 25 maja o godz. 12.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji strażaków. Serdecznie zapraszamy parafian i sympatyków straży pożarnej do wspólnej modlitwy.

9. Przewodnik Katolicki:
– jak nasze mamy na nas wpływają
– Kryzys powołań czy powołani w kryzysie?

9. Miłosiernemu Bogu polećmy:
Sp. Leszka Adamskiego z Padniewka, śp. Michała Patorę z ul. Brzoskwiniowej. Wieczny odpoczynek….