OGŁOSZENIA PARAFIALNE
15 października 2017
XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W jutrzejszy poniedziałek, 16 października, przypada 39. rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły – Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. Decyzją polskiego Parlamentu dzień 16 października jest w naszym kalendarzu Dniem Papieża Jana Pawła II. W ten sposób naród polski składa uznanie „największemu autorytetowi XX wieku, człowiekowi, który sięgając do źródeł chrześcijaństwa, uczył nas solidarności, odwagi i pokory, stanowczości i wyrozumiałości, mądrości…”.

2. W środę, 18 października, w kalendarzu liturgicznym przypada święto św. Łukasza Ewangelisty. Jednocześnie jest to Dzień Modlitw za Pracowników Służby Zdrowia. Gorącą modlitwą obejmiemy wszystkich, którzy troszczą się o nasze zdrowie i życie podczas modlitwy różańcowej

3. Przyszłą niedzielę, 22 października, będziemy przeżywali jako Niedzielę Misyjną, rozpocznie się również Tydzień Misyjny.

4. Przewodnik Katolicki:
– O największym sanktuarium Maryjnym na świecie Aparecida w Brazylii
– Jedzenie na śmietniku – za połowę wyrzucanej żywności odpowiadają gospodarstwa
domowe.

5. W ubiegłą niedzielę z okazji Dnia Papieskiego zebraliśmy na fundusz stypendialny dla młodzieży z rodzin ubogich 1003zł i jeden dolar amerykański. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom. Dzisiaj przy wyjściu z kaplicy zbieramy ofiary na rzecz poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Meksyku.

6. Msza św. z wymieniankami w poniedziałek o godz. 18.00. Wymienianki roczne i jednorazowe można składać w zakrystii lub biurze parafialnym.

7. Jest jeszcze kilka egzemplarzy książki, której autorem jest ks. Prałat Eugeniusz Jaworski. Zachęcamy do nabycia.

8. Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary. Niech Bóg wynagradza wszelkimi potrzebnymi łaskami wszystkich ofiarodawców.