OGŁOSZENIA PARAFIALNE

5 grudnia

II NIEDZIELA ADWENTU

 

1.Dziś druga niedziela Adwentu. Trwamy w radosnym czasie oczekiwania na spotkanie z Panem. Jednocześnie już po raz 22. obchodzimy Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Wpieramy modlitwą wspólnoty chrześcijan mieszkających za naszą wschodnią granicą. Po Mszy Świętej możemy także wesprzeć naszych braci i siostry na Wschodzie ofiarą do puszek.

 

2. Jutro, w poniedziałek, 6 grudnia, w liturgii przypada wspomnienie Świętego Mikołaja, biskupa. To dzień, kiedy obdarowujemy się prezentami. Niech nie zabraknie życzliwości i dobroci wobec wszystkich, szczególnie najbardziej potrzebujących.

 

3.W środę, 8 grudnia, będziemy obchodzili uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu Kościół upamiętnia tajemnicę Maryi, która jako jedyna z ludzi została poczęta bez zmazy grzechu pierworodnego. Ta prawda wiary towarzyszy Kościołowi od samego początku.

 

4.Msze Święte roratne sprawowane są od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy! Zabierzmy ze sobą lampiony.

 

5.Zachęcamy także do korzystania ze spowiedzi świętej. Codziennie kapłani posługują w konfesjonale przed Msza Świętą. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnie dni Adwentu.

 

6.Po Mszach Świętych można nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy, są także do nabycia pobłogosławione opłatki. Ofiary z opłatków przeznaczamy na zapłacenie naszych należności względem seminarium duchownego. Mamy do zapłacenia za cały rok 4100zł.

 

7.Dziękujemy za ofiary na remont dachu. W minionym tygodniu przekazano na ten cel 490zł. Bóg zapłać za wszystkie ofiary. Dwa tygodnie temu zapłaciliśmy za wywóz śmieci z cmentarza           1700zł. W środę znowu trzeba było wywieźć śmieci. Czekamy na fakturę.

 

8.Przewodnik Katolicki:
– Jak odróżnić grzech śmiertelny od powszedniego

– Kościół, polityka , migranci