OGŁOSZENIA PARAFIALNE

19 maja 2024

1. Zapraszamy wszystkich Parafian do wspólnej modlitwy z Maryją, naszą Matką, Królową i Orędowniczką. Na nabożeństwa majowe.

2. Jutro zwrócimy się w sposób szczególny do Maryi jako Matki. Zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas Mszy o godz. 9.00 i 17.30. Natomiast w piątek 24 maja przypada wspomnienie Maryi Wspomożycielki Wiernych i jest to dzień szczególnej modlitwy za Kościół w Chinach.

3. W najbliższy czwartek, 23 maja, oddamy cześć Jezusowi Chrystusowi, Najwyższemu i Wiecznemu Kapłanowi. Święto to zostało wpisane do kalendarza liturgicznego na polecenie papieża Benedykta XVI, od ponad już dziesięciu lat jest obchodzone w naszej ojczyźnie.

4. W sobotę 25 maja o godz. 16.30 Msza św. dla dzieci, które w ubiegłym roku przystąpiły do I Komunii św. – 1 rocznica. Spowiedź święta dla dzieci i ich rodziców w piątek 24 maja od godz. 16.30.

5. W przyszłą niedzielę, w uroczystość Najświętszej Trójcy. Kończy się okres spowiedzi i komunii świętej wielkanocnej.

6. W przyszłą niedzielę przypada również święto naszych mam. W tym dniu będziemy się modlić za nasze kochane mamy, żyjące i zmarłe.

7. Natomiast w czwartek, 30 maja, przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msz święte w naszej parafii z uroczystości w środę o godz. 17.30, w czwartek o godz. 7.30, 9.00 . Na rynku Msza święta o godz. 10.00 i następnie procesja.

8. W tym roku nasza parafia ma przygotować ołtarz na Placu Wolności przy pasmanterii. O przygotowanie tego ołtarza prosimy mieszkańców ul. Orzeszkowej i Okole / ul. Okole cała tak jak jest kolęda. Zapraszamy mieszkańców tych ulic w poniedziałek na spotkanie w kościele 18.15.

9. W piątek o godz. 18.15 spotkanie rodziców ministrantów.

10. Parafia nasza przy współudziale Powiatu Mogileńskiego zaprasza osoby 60+ na darmowy trening sensomotoryczny, który zredukuje dolegliwości bólowe w okolicy kręgosłupa. Zajęcia odbywać się będą raz w tygodniu we wtorki o godzinie 11.00 przez 12 kolejnych tygodni. Koszt uczestnika 50 zł , resztę dokładamy z Caritasu oraz otrzymaliśmy dofinansowanie z Zarządu Powiatu Mogileńskiego. Ilość miejsc ograniczona (20 osób). O szczegółach projektu można się dowiedzieć pod nr tel. 660-710-042.

11. Miłosiernemu Bogu polećmy śp. Cecylię Sobotę z Padniewka, pogrzeb odbył się w piątek. Wieczny odpoczynek…