OGŁOSZENIA PARAFIALNE

7 lipca 2024

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

1. „Do Ciebie, Boże, wznoszę moje oczy” – refren psalmu responsoryjnego pięknie opisuje każde nasze spotkanie z Panem. Zróbmy wszystko, co w naszej mocy, aby w czasie wolnym od pracy i nauki nie zaniedbywać relacji z Bogiem; pamiętajmy o powiedzeniu, że nie ma wakacji od Pana Boga.

2. Wakacyjne miesiące to także czas wytężonej pracy na polach. Wypraszajmy u Boga dar sprzyjającej pogody na czas żniw oraz obfite plony.

3. W czwartek święto Świętego Benedykta. Dla naszego miasta jest to uroczystość, ponieważ św. Benedykt jest patronem Mogilna. Zapraszamy do wspólnej modlitwy na Mszy św. o godz.17.30.

4. Zachęcamy do nabycia Przewodnika Katolickiego.

5. Parafie MBNP i św. Jakuba oraz z Rodzina Katyńska Ziemi Mogileńskiej zapraszają na wyjazd do Warszawy na obchody 80 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego w czwartek 1 sierpnia. Szczegóły na plakacie w gablocie.

6. W miesiącu czerwcu 18 rodzin złożyło ofiarę na nowe konfesjonały w kwocie 2150. Rodzice i dzieci pierwszokomunijne ofiarowały na ten cel 1650zł, co daje razem 3800zł. Serdecznie dziękuje wszystkim ofiarodawcom.